Україна, м Київ, вул. Новозабарська, 2/6 Корпус "Е"

+38 044 206 69 79  +38 044 206 42 36

ПН-ПТ: 09:00-18:00

Teletrack-AGRO - віддалений контроль

У сільському господарстві, як ні в одній іншій галузі, існує величезна кількість невиробничих витрат і ризиків. Особливо багато витрат і махінацій виникає при експлуатації сільськогосподарської техніки. Її нецільове використання, простій під час польових робіт і банальне злодійство палива — далеко не повний «букет» проблем. А віддаленість власника бізнесу тільки підвищує ймовірність різних зловживань.


Всевидюче око

Навіть найефективніше управління і контроль автопарку не здатні вирішити названі проблеми. Фізично неможливо простежити за кожною одиницею техніки, а ціна сліпої віри на слово може виявитися занадто високою. Знижує кількість ризиків встановлення системи GPS-моніторингу. З її допомогою можна дізнатися, скільки було відпрацьовано годин кожною одиницею техніки, її місцезнаходження, історію пересувань за будь-який проміжок часу, витрата палива, обсяг заправок і можливих зливів, оброблену площу і безліч інших показників.

Тема GPS-моніторингу транспорту та інших рухомих об'єктів виникла на початку 2000-х, коли система GPS-навігації, спочатку призначена для армії, стала доступною для застосування в цивільному житті. Тоді це було екзотикою. Вже в середині 2000-х в Україні почали з'являтися перші комерційні рішення з використанням супутникової навігації, серед яких була і система Teletrack, розроблена нашою компанією RCS.

Область застосування систем супутникового моніторингу досить широка. Вони можуть використовуватися скрізь, де є необхідність контролю автопарку. Крім того, GPS-моніторинг дозволяє при необхідності відслідковувати переміщення персоналу, отримувати інформацію про стан віддалених об'єктів, наприклад дизель-генераторів або стаціонарних ємностей для зберігання палива. З часом ми прийшли до того, що наше універсальне рішення має бути адаптоване для кожної галузі з урахуванням її специфіки. Ця адаптація стосується як обладнання, так і програмного забезпечення. Так, в 2008 р. у нас з'явилися перші клієнти в сільському господарстві, і ми почали активно розвивати спеціалізоване моніторингове рішення Teletrack-Agro.

Перший же рік роботи показав ефективність застосування системи в агросекторі. Так, в результаті впровадження системи GPS-моніторингу і контролю витрати палива в компанії «Райз» на 100 одиниць техніки за один сезон, за словами керівництва компанії, було зекономлено близько 200 т дизпалива. Подальший досвід показав, що подібні підрахунки близькі до реалій. З тих пір система Teletrack-Agro активно розвивається і на сьогоднішній день впроваджена в понад 100 компаніях агросектору, в тому числі у 6 з першої десятки ТОП-100 Latifundist.com.

Впровадження системи GPS-моніторингу та контролю витрат палива в компанії " Райз»


Міфи і реалії

Про системи GPS-моніторингу існує ряд міфів.

По-перше, ці системи призначені для контролю та управління, тобто для менеджменту, а не водіїв. Не слід плутати маршрутизатор в автомобілі з системами супутникового моніторингу.

По-друге, системи GPS-моніторингу мають вельми опосередковане відношення до систем точного землеробства, які в основному призначені для оператора або водія, дозволяючи їм правильно здійснити технічні операції — правильний висів, паралельне водіння, відбір грунту в потрібних місцях. Їх мета — підвищити ефективність самого транспорту, збільшити врожайність і т. д.

У свою чергу, GPS-моніторинг призначений для віддаленого контролю і управління автопарком. Ці рішення набули популярності в агрокомпаніях України та інших країн СНД, і менш популярні в іншому світі. Чому? Там інша структура земельного банку, площі господарств набагато менше і використовуються інші методи контролю сільгосптехніки.


Службова перевірка

В українських реаліях земельний банк одного підприємства може бути розкиданий по всій країні. Всю інформацію з різних ділянок власник отримує віддалено — з електронних звітів, телефонних розмов і т. д. Найчастіше перевірити достовірність таких даних вкрай проблематично.

Тому для агропідприємств особливо актуальним є отримання об'єктивної інформації, що мінімально залежить від людського фактора. Наша система не вирішує дану проблему повністю, але є інструментом для отримання важливих даних: де перебувала техніка, яким чином і в який час вона використовувалася і т. д. Замовник розпоряджається отриманої інформацією на свій розсуд, але важливо, що ця інформація є максимально об'єктивною.

Другим за актуальністю є контроль палива. На відміну від європейських країн, у нас гостро стоїть питання крадіжки і нецільового використання техніки. У багатьох господарствах досі паливо продають по певним нормам. А далі працює народна кмітливість. Десь не допрацював, десь не так глибоко зорав — витрата палива менше. Все зекономлене-привласнив. Або ж банально зорав поле сусідові або іншому фермеру.

Обсяги крадіжок важко оцінити, все залежить від стану справ в компанії. Там, де крізь пальці дивляться на роботу техніки, обсяги втрат досягають 30%. Там, де менеджмент контролює витрату палива, — близько 10%. Це і є той потенціал економії, якої можна досягти шляхом впровадження нашої системи.

 

Фінансова навігація

Не дивно, що зараз зросла популярність датчиків контролю палива. Вони встановлюються в бак транспортного засобу і підключаються до трекера — «серця» системи GPS-моніторингу. З цього моменту інформація про кількість палива в баку безперервно надходить в диспетчерський центр. Ви можете відкрити програму і побачити на графіку, як змінюється рівень палива. Якщо хтось зливає паливо, це фіксується системою.

Навіщо компанії впроваджують системи GPS моніторингу? Все залежить від цілей холдингу. Одним потрібно тільки припинити крадіжку. Іншим, як наприклад, керівництву компанії «Мрія», це потрібно для прийняття рішень на основі об'єктивної інформації та підвищення керованості компанії.

Важливо розуміти, що система Teletrack-Agro — це не стільки додаткові витрати, скільки інструмент для їх зниження. Якщо в компанії не налагоджений ефективний контроль, то GPS-система після впровадження окупиться приблизно за місяць, завдяки падінню обсягів крадіжки палива. Якщо в компанії з контролем все йде відносно непогано, термін окупності-один сільгоспсезон за рахунок підвищення ефективності управління технікою.

У придбанні системи GPS-моніторингу повинен бути зацікавлений в першу чергу власник компанії. Всім іншим ланкам компанії GPS-система може бути невигідна, так як вона допомагає їх контролювати. Якщо власник не приділяє належну увагу даній системі, її ефективність зводиться нанівець. Наприклад, водії можуть сказати, що система не працює. Для цього вони прагнуть вивести її з ладу за допомогою різних хитрощів. А коли таких комбінаторів обчислюють, придумують байки, наприклад, про "небезпечне опромінення", щоб позбутися від контролю. Тому, на перших зустрічах з клієнтами, ми відразу попереджаємо про такий варіант розвитку подій.

Але є й інша сторона медалі. Так, така система не дозволяє водієві красти паливо. Але якщо ви платите таку зарплату, що не красти він не може, ви самі провокуєте це. Тому, запровадивши систему, потрібно подумати, як полегшити життя персоналу. Якщо правильно організувати процес, всі будуть задоволені. Тільки батогом результатів не доб'єшся.

У наступних публікаціях ми постараємося розповісти про інші можливості систем супутникового моніторингу та варіанти їх використання для вирішення завдань агробізнесу.

Детальніше про системи GPS-моніторингу читайне на сайті компанії RCS.

Опубліковано на:  latifundist.com

СВІТ ЗРІДЖЕНИХ ГАЗІВ 2017
Previous

СВІТ ЗРІДЖЕНИХ ГАЗІВ 2017

Leave review
Компанія RCS брала активну участь у виставці Світ ...
Детальніше
Допоможемо обірвати ланцюжок розкрадань
Next

Допоможемо обірвати ланцюжок розкрадань

Leave review
Стаття розповість про варіанти розкрадання палива,...
Детальніше
RCS на e-LPG 2020

RCS на e-LPG Week 2020

Leave review
RCS Ltd вперше взяла участь у віртуальній міжнародній виставці e-LPG Week н...
Детальніше
TrackControl ULB для Android RCS ukr

З'явився додаток TrackControl ULB для Android

Leave review
Усі користувачі датчиків ULB мають можливість користуватися додатком TrackC...
Детальніше
Добавлений Telegram Bot для системи моніторингу TeletrackWEB

Добавлений Telegram Bot для системи моніторингу TeletrackWEB

Leave review
Гарна новина для всіх користувачів системи онлайн-моніторингу TeletrackWEB ...
Детальніше
Датчики визначення глибини обробітку ґрунту: досвід використання агрохолдингом “Кернел”

Датчики визначення глибини обробітку ґрунту: досвід використання агрохолдингом “Кернел”

Leave review
Які види датчиків визначення глибини обробітку ґрунту iснують? Їх переваги ...
Детальніше
Розширено фукціонал платформи Trackcontrol Web сервісом від Lardi Trans

Розширено фукціонал платформи Trackcontrol Web сервісом від Lardi Trans

Leave review
Тепер наші клієнти, які використовують програмний продукт Trackcontrol Web,...
Детальніше
Контроль заповнення бункера за допомогою датчика UDS

Контроль заповнення бункера за допомогою датчика UDS

Leave review
Сучасний підхід в вирішенні проблеми визначення кількості зерна в бункері р...
Детальніше